< html> Впровадження технології з використання місцевих природніх матеріалів - 8 Апреля 2011 - Современные строительные технологии - Помощь студентам КНУБА (КИСИ)
Понедельник, 27.06.2022, 05:18Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Наш опрос
Ваше мобильное устройство на:
Всего ответов: 3254
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Яндекс.Метрика


Погода в Киеве

Современные строительные технологии


Главная » 2011 » Апрель » 8 » Впровадження технології з використання місцевих природніх матеріалів
15:24
Впровадження технології з використання місцевих природніх матеріалів

Екологічне будівництво як явище з'явилось завдяки проблемам, які існують в сучасній галузі будівництва. Від будівництва з використанням сучасних технологій залишається багато відходів, які потрібно утилізовувати, що негативно впливають на мешканців будинків та прискорюють глобальне потепління. Життя в будинках із пластику і бетону руйнує свідомість. Архітектура хмарочосів показала свою нежиттєздатність. Настав час, коли зміни життєво необхідні.

Сучасні темпи експлуатації надр землі, насамперед, енергоносіїв, призведуть до вичерпання запасів упродовж кількох десятиліть, спричинивши забруднення атмосфери і глобальне потепління. Наслідки цих явищ непередбачувані.

Виживання людства у глобальному розумінні цього значення можливе виключно у випадку встановлення рівноваги із природою. Один із шляхів – енергозбереження – зменшення непродуктивних витрат енергії у всіх сферах життєдіяльності людини.

Зокрема, цілком реально зменшити витрати енергії на опалення будівель до рівня, який дозволяє повністю відмовитись від традиційних енергоносіїв і суттєво зменшити забруднення довкілля. Все більшої популярності в світі набуває так зване "пасивне будівництво” – будівництво будівель практично незалежних від традиційних енергоносіїв. Недолік такого будівництва – висока собівартість. Тому практично всі фірми, які конкурують на ринку будівництва України і безліч інших країн Європи незацікавлені в зведенні екологічно чистих споруд. Але завдяки новій будівельній технології – "Системі BS” можливо усунути цей недолік (рис. 1).

В будівельній технології "Системі BS” для будівництва стін використано екологічно найчистіший, найдешевший у виробництві і найдовговічніший в експлуатації природний матеріал – гіпс. Отже, гіпс може слугувати не тільки оздоблювальним матеріалом, але цілком придатний до використання в якості основного будівельного матеріалу для будинків. При цьому він має цілий список переваг і повністю позбавлений недоліків. Зокрема, гіпс – це природній матеріал, довговічність використання якого практично необмежена часом, його виробництво не потребує значних затрат енергії, а будівлі, які зведені з цього матеріалу, зменшили на порядок витрати тепла взимку і позбулися потреби кондиціонування влітку. Гіпсові стіни набагато легші, ніж цегляні, тому будівлі можна зводити в горах, на «слабких» ґрунтах, в сейсмічно активних районах.

Щодо України, а особливо її західних регіонів, де знаходяться величезні поклади гіпсу, то його вистачить на сотні і тисячі років інтенсивного будівництва.

Радикальне зменшення коштів затрачених на виробництво будівельних матеріалів, будівництво і експлуатації будинків дозволяє суттєво зменшити споживання енергоносіїв, а також зменшити забруднення довкілля заводами-виробниками хімічних матеріалів, які зараз дуже широко використовуються при зведенні будинків, житлового і нежитлового призначення.

Безліч організацій і об’єднань вважають, що нам, мешканцям планети Земля, потрібно змінювати своє представлення про екологію, тому вони пропонують використовувати в будівництві, в першу чергу, екологічно чисту сировину.

Нещодавно була проведена бесіда з Бобровицьким Андрійом Олександровичем, який являється головою об’єднання «Хата Бобрів», а також експертом з екологічного будівництва. На його думку екологічне будівництво як галузь з’явилося, тому що існує багато проблем. Це використання токсичної хімії (при утепленні), глобальна урбанізація (будівництво багатоповерхівок) та ін.

Будівництво будинків в межах від одного до п’яти поверхів з використання дерева як і мільйонів років можливе,  при цьому і будинок буде екологічно чистим. Про те саме будівництво екологічним назвати неможливо, адже деревини залишилося не так і вдосталь. Тому радикально використовувати глину.

Будівництво з глини дуже поширено в світі. За даними ООН п’ята частина всього населення планети живе в будинках зі звичайної неопаленої глини. Неопалена глина дає можливість відмовитися від газу, що йде на опалення цегли, якою потім будують на Україні будинки.

Перша технологія – це «глинобит». Глина засипається в опалубку і потім трамбується. Велика частина китайської стіни побудована саме за цією технологією. Подібна технологія – це «саман», глина пісок і солома перемішуються, і потім доки ця маса ще пластична з неї викладають стіни. Ця технологія дозволяє зводити будинки до дев’яти поверхів.

Фахверкові будинки – будинки з використанням дерев’яного каркасу. В цей каркас закладається або «саман», або сама глина перемішана з соломою і хвоєю тощо. Дані будинки вже служать людям на протязі 800 років. До відома, в Австрії і Німеччині є цілі фахверкові вулиці.

Також для екологічного будівництва застосовується технологія «Cordwood» -  паливний ліс, основним принципом якої є складування паливних блоків в конструкцію.

Будівництво за солом’яною технологією дозволяє будувати будинки, які будуть енергоефективними, або енергопасивними. Суть її полягає в тому, що в  дерев’яний каркас укладаються солом’яні блоки, які з двох сторін обмазуються глиною.

Слід зазначити і про будинки з поліпропіленових мішків, суть технології зведення яких полягає в тому, що в рукав засипається земля, пісок, глина, а потім ці мішки викладаються по периметру і трамбуються. Так зводиться каркас майбутньої будівлі. Вже сьогодні відомо, що схожу технологію НАСА буде використовувати при будівництві на місяці.

Якщо жителі планети будуть будувати будинки з природного матеріалу, то економія приблизно складатиме від 30% до 60% залежно від того з чим порівнювати. Так енергоефективність використання еко-технологій дозволяє  економити на стадіях видобування матеріалу, будівництва, експлуатації будинку. Також будівельний матеріал не потрібно утилізовувати, адже нам його надає сама природа. Додам і про незалежність від імпорту, оскільки ми можемо використовувати для будівництва матеріал, що знаходиться на території, на якій ми проживаємо.

Використовуючи еко-технології ми можемо запобігти виникненню глобального потемління, адже використання всього, що створене природою – це і є сама природа.

О.Ф. Осипов

к.т.н. професор КНУБА

О.В. Литвиненко

студент КНУБА

Просмотров: 2338 | Добавил: STROITEL | Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск по сайту
Внимание!
Правила, касаються всех!!!
>>>ЧИТАТЬ<<<
Уважаемые пользователи, не знание правил не спасает от наказания!
Форма для входа
Логин:
Пароль:
Календарь
«  Апрель 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Напоминалка
Друзья сайта
  • Системы видеонаблюдения
       OUTVISION.com.ua
  • Мы Вконтатке
  • Официальный сайт КНУБА
  • Форум студентов ПГС (КНУБА)
  • Реклама