< html> Цегляна кладка стін - види, розцінки, системи перев'язки - 19 Марта 2011 - Современные строительные технологии - Помощь студентам КНУБА (КИСИ)
Понедельник, 18.02.2019, 00:17Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Наш опрос
Ваше мобильное устройство на:
Всего ответов: 3189
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Яндекс.Метрика


Погода в Киеве

Современные строительные технологии


Главная » 2011 » Март » 19 » Цегляна кладка стін - види, розцінки, системи перев'язки
20:19
Цегляна кладка стін - види, розцінки, системи перев'язки

Основним технологічним процесом при будівництві будинків з цегли є цегляна кладка несучих і огороджувальних стін. Оптимізація процесу цегляної кладки впливає на швидкість і фактичну вартість будівництва будинку. Розглянемо види кладки стін, системи перев'язки і армування.

Цегляна кладка стін


У залежності від вимог що пред'являються до цегляної кладки стін вона може бути полегшеною, суцільний, армованої і з облицювальним шаром. Шар кладки складається з цеглин викладених в одному рівні називається поруч. Розкладка цегли в межах одного ряду ведеться за певними правилами. Для забезпечення монолітності кладки, сусідні ряди також чергуються певним чином. Сукупність правил розкладки цегли і чергування рядів називається системою перев'язки кладки.

Цегла покладений поперек стіни називається стусаном і формує тичковий ряд якщо розташований із зовнішнього фасадної сторони стіни. Якщо цегла покладена уздовж стіни, він формує ложкових ряд кладки. Крайні ряди цегельної кладки називаються верстовими рядами, а внутрішні - забуткою.

Види цегляної кладки


 • Суцільна кладка
  Звичайна цегляна кладка не має порожнеч або утеплювача. Складається тільки з цегли та розчину. Застосовується для пристрою несучих стін та огороджуючих конструкцій за умови забезпечення теплозбереження або при влаштуванні утеплювача із зовнішнього боку кладки. Розмір цегляної кладки суцільного перерізу може бути в півцеглини, в цеглу, у півтора цегли і далі через півцеглини. Це відповідає розмірам 120 мм, 250 мм, 380 мм і далі.
 • Полегшена кладка
  Застосовується для пристрою утеплювача всередині стіни, для полегшення конструкції та економії матеріалів. При цьому стіна повинна забезпечувати необхідний рівень міцності і стійкості.
 • Кладка з облицюванням
  C лицьової сторони стіни виконується лицювальна цегляна кладка. Використовується спеціальний облицювальну цеглу, що виходить на фасадну сторону стіни. При цьому він має такі ж розміри як і основний. Це важливо для забезпечення перев'язки облицювального шару стіни з основною кладкою. Кладка може мати однорядну перев'язку з облицювальним шаром і багаторядну. При однорядною перев'язці, п'ять рядів облицювальної цегли викладаються ложком а кожен шостий стусаном. При багаторядної, кожен другий ряд викладається стусаном.
 • Армована кладка
  Виконується для збільшення міцності кладки стін і стовпів.

Армування цегельної кладки


При армуванні кладки, в горизонтальні ряди укладаються арматурні сітки. Сітки бувають прямокутні зі взаємно пересічними стержнями арматури, і зигзагоподібні, виконані з гнутого дроту в одній площині. Так як середня ширина горизонтального шва 12 мм, а шов повинен бути ширше за товщину сітки на 4 мм, товщина сітки обмежена значенням 8 мм. Отже, зигзагоподібні сітки виконуються з дроту діаметром 8 мм, а прямокутні - 4 мм, в місцях перетину арматури товщина прямокутної сітки виходить 8 мм.

Сітки укладаються за проектом але не рідше кожного п'ятого ряду. При цьому, зигзагоподібні сітки мають арматуру тільки в одному напрямку, встановлюються в суміжних рядах взаємно перпендикулярно. У колонах і простінках, цегляна кладка армується завжди, незалежно від навантажень.

Системи перев'язки

Системи перев'язки кладки забезпечують перев'язку швів з метою об'єднання шарів кладки в єдину монолітну конструкцію. Виділяють вертикальні, поздовжні і поперечні шви. Поздовжні шви перев'язують тичковими рядами, поперечні - ложковимі. Розглянемо однорядну, трирядне і багаторядну систему перев'язки кладки.

 • Однорядна
  При цій системі, кожен вертикальний шов перекривається наступним рядом цеглин. Це досягається за рахунок застосування четверток цегли. Таким чином шви зміщені щодо один одного мінімум на чверть. Таку систему перев'язки ще називають ланцюгової.
 • Трирядне
  Ця система приймається для кладки стовпів і простінків довжиною до 1 м. При цій системі перев'язки ряди перекриваються на 1 / 2 цегли, що підвищує жорсткість конструкції.
 • Багаторядна
  При цій системі, стіна викладається однаковими шарами по 6 рядів цегли. При цьому лише кожен шостий ряд є поперечикову а решта ложковие. Отже вертикальні частина поздовжніх швів перев'язується тільки кожним шостим поруч. Перевага такої системи в тому, що в порівнянні з однорядною, менша кількість цеглин лягає в верстові ряди. Це підвищує швидкість кладки, так як забутку виконати простіше.

Розчин для цегельної кладки
Для виконання цегляної кладки використовується цементно-піщаний розчин із співвідношенням частки цементу до піску 1 / 4. Якість розчину визначається дотриманням технології приготування та якістю вихідних матеріалів.

Пісок повинен бути чистим і однорідного гранулометричного складу. Цемент повинен бути заданої марки. Крім того для надання певних якостей розчину, до його складу додають пластифікатори або протиморозні добавки. Якщо в якості пластифікатора використовують глину, вона не повинна містити солей і не повинна бути в надлишковій кількості. Глина знижує міцність розчину і кладки.


АВТОР: "стаття з мережі інтернет"


Просмотров: 10388 | Добавил: STROITEL | Рейтинг: 2.3/3

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск по сайту
Внимание!
Правила, касаються всех!!!
>>>ЧИТАТЬ<<<
Уважаемые пользователи, не знание правил не спасает от наказания!
Форма для входа
Логин:
Пароль:
Календарь
«  Март 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Напоминалка
Друзья сайта
 • Системы видеонаблюдения
     OUTVISION.com.ua
 • Мы Вконтатке
 • Официальный сайт КНУБА
 • Форум студентов ПГС (КНУБА)
 • Реклама